Casual outfit.


 Čau, katram nav svešas tās dienas, kad nav iedvesmas saģērbties interesanti, kad pat pilns drēbju skapis šķiet tukšs un mati jebkurā gadījumā izskatās ne tā kā gribētos. Lūk šāda reize bija arī man,protams, tieši tad draudzene bija paņēmusi līdzi fotoaparātu un mēs pavisam nejauši nonācām uz kādas pamestas ēkas jumta. Vienkārši grēks nenofotografēties vietā ar šādu lielisku fonu. :D
Tā nu man pilnīgi bez make-up un mazliet  ar "wild" matiem tika uzrīkota mini fotosesija.
Brīžiem skatoties uz šīm bildēm, neatpazīstu sevi, jo neesmu radusi vispār nekrāsoties. Tas tikai pierāda, to kā kosmētika spēj izmainīt cilvēka vizuālo izskatu.

Hi, everyone have those days, when you don't have inspiration to dress up smth interesting, when your closet is full but there's nothing to wear and when your hair looks bad. So this time that happened with me and, of course, my friend toke a camera with her and we accidentally went on the old building's roof. That would be sin not to take a photos. The view was amazing.
So I was without any make-up, with wild looking hair and very casual outfit. We did "mini" photoshooting.
Sometimes, when I look at these photos I can't recognize myself because I'm not accustomed to wear no make-up. That only shows , the make-up can really make to look people different.


 Ar Elmīru
With Elmira

Apavi/shoes-Linka store
Šorti-shorts- 2nd hand
Tops/crop top- New look
Pulkstenis/watch- no Sanktpēterburgas/ from St.Petersburg
Brilles/glasses- Italian Vogue
Soma/bag- Burberry
Jaka/cardigan- draudzenes :p/ friend

What's your opinion?

 1. Oh, i know the closet problem way to well! It's so frustrating!.. But wonderful pictures though, and you look lovely without make-up!

  ReplyDelete
 2. thank you so much for the follow :)

  by the way, you look stunning without makeup!
  I've been wearing less and less makeup recently. Especially to work - that was my biggest challenge and now I feel so good without it!

  ReplyDelete
 3. amazing pics, you look so pretty!

  www.lessismoreblog.com

  ReplyDelete

Thanks for the comments. :)

@anetela