Little Bunny.

Sveiki, ļaudis!

Šo nedēļu atkal varu nosaukt par aizņemtu. Šoreiz nav runa par skolu un mājasdarbiem, bet gan par citām aktivitātēm. Mans plānotājs pilnīgi kliedz, ka vairs nav vietas,kur rakstīt un plānot...un atkal man tas patīk. Esmu cilvēks,kuram ļoti patīk būt kustībā, būt aizņemtam un sabiedriski aktīvām. Viens, ko droši varu teikt ir tas, ka šis gads man iesākās ne tā kā vēlējos, bet tagad viss sāk ieiet īstajās sliedēs. Es esmu sapratusi savas kļūdas, savas rakstura vājības. Visu ir iespējams, labot un vērst par labu, ir tikai jāgrib. Es gribu. 
Daudzi saka, ka viņu stils mainās pēc garastāvokļa. Jo tu esi priecīgāks, jo košāk vēlies ģērbties. Man tā nav. Ja man ir lielisks noskaņojums, es drīzāk izvēlēšos ģērbties tumšās un neitrālās krāsās. Laikam tāpēc, ka vēlos kaut kā balansēt prieku un košās krāsas. Lai ir stabilitāte, ka labais garastāvoklis un neitrālās krāsas kopā veido harmoniju nevis rada "BAM" efektu, kad tu netiec ar savām emocijām galā. Tāpat ir arī, kad esmu ne īsti labā noskaņojumā, tad velku košas drēbes. Uzreiz paskatoties uz sevi spogulī gribas smaidīt.
"Atrādu jums šo outfitu". Uzminiet, nu kāds bija mans noskaņojums...:)

Hello,folks!

This week I can call- busy week. I'm not talking about school and homeworks, I talk about my activities. My planner is screaming- there's no place for new drafts, to-do lists etc...and again I really like it. I'm that type of person, who loves to be busy. I like to be dynamic,socially active.
What I can say for 100%, that this year for me started different what I was expected, but now all things are getting back in place. I understood my mistakes, my character imperfections. All things you can change, only If you want. I know, I want.
Most of people say that, they dress up depending on the mood. As happier you are, as more colorful clothes you want to wear. I'm not that type of person. If I'm in great mood, mostly I'll choose dark or neutral colors. I think that's because I want to balance happiness and bright colors. I want that my outfit made stability not effect "BAM" when you can't make it with your emotions. Like, when I'm not really into great mood, I'm gonna choose bright colors. Always, when I look at the mirror, I want to smile.
Here is my newest look. Guess how I felt, when I wore this outfit... :)

All clothes from 2nd hand, jewelry- efoxcity.com, ring- handmade, boots- Pēda

What's your opinion?

 1. Your phone case is just cute. I like your jacket!

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 2. tu esi lieliska meitene. :) un kā pluss tavam blogam noteikti ir tas,ka tu tagad raksti 2 valodās :) domāju,ka tādēļ tev ir nākuši klāt sekotāji! :) malacisss))

  ReplyDelete
 3. You look really beautiful! I love that phone case and how you've styled your hair.
  the-creationofbeauty.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. gorgeous outfit!! i like the necklace!
  you're wearing a bright shirt so you're not the the best mood im guessing, hope you feel better :)
  xx
  http://anoddgirl.blogspot.com.au

  ReplyDelete
 5. vari lūdzu uztaisīt rakstu kā tieši dabūji tādus ombre matus? taisīji pati(kā?) vai gāji pie friziera? ko tieši tu teici? nu apmeram tā. burīvgi mati :)

  ReplyDelete
 6. We are a group of volunteers and starting a new scheme in
  our community. Your site provided us with valuable info to work on.
  You've done an impressive job and our entire community will be grateful to you.
  my website - grumpy cat

  ReplyDelete
 7. You look so cute with that outfit. I also like the way you carry yourself with that outfit.

  wholesale apple bottoms

  ReplyDelete
 8. fajnie tu :)) zapraszam do siebie i do obserwowania :))

  ReplyDelete
 9. You look so pretty! I love the necklace and ring with this red blouse! Also your phone case is very cute! :)

  ReplyDelete
 10. Outfit is so cute, love your necklace!
  kisses)

  ReplyDelete

Thanks for the comments. :)

@anetela